Главная / Людина / У мозку працює унікальна система регулювання сну

У мозку працює унікальна система регулювання сну

 
 

Співробітники Центру нейронних ланцюгів і поведінки при Університеті Оксфорда знайшли в мозку «перемикач», який відправляє людину в світ снів. Дослідження, що проводилося на плодових мушках актуальне і для людей, показало: у мозку є центр, що відслідковує, скільки часу організм не спить. Він змушує людину заснути, коли організму потрібна перезавантаження.

У мозку працює унікальна система регулювання сну

Це відбувається за рахунок регулювання активності нервових клітин, що викликають сонливість. Ці клітини випускають сигнали, коли людина втомилася і їй потрібно поспати. Коли ж людина добре відпочила, активність клітин пригнічується. Дане відкриття дозволить розробити більш досконале снодійне, зазначає The Times of India.

Читайте також: Сон в ліжку батьків може вбити дитину

І у мушок, і у людини є скупчення клітин цього типу в мозку. Треба сказати, клітини електрично активні під час сну. І вони є метою загальної анестезії. Робота клітин нагадує принцип дії термостата, який оцінює температуру і включає систему підігріву, коли занадто холодно. Клітини мозку заміряють, скільки організм вже не спить. Якщо поріг перевищено, активується механізм, що викликає бажання лягти спати.

 
comments powered by HyperComments