Главная / Технології / У Таїланді винайшли бронежилет з коконів шовкопряда

У Таїланді винайшли бронежилет з коконів шовкопряда

 
 

Бронежилет на основі коконів шовкопряда і натурального каучуку винайдений і випробуваний в Таїланді.

16-09-15-foto-600x325-1

Жилет, який ефективно зупиняє пістолетні і гвинтівкові кулі від 22 калібру до калібру 9 мм створили дві людини: Орапхін Тхонгнонгной, голова кооперативного підприємства з виробництва шовку при Центрі розвитку сувенірних ремесел району Пхувіенг провінції Кхонкен на північному сході Таїланду, і доцент інженерного факультету Кхонкенского університету Пханомкон Кхо-Ахонг.

Бронежилет має товщину два сантиметри і важить трохи більше чотирьох кілограмів, йдеться в повідомленні.

«Жилет не тільки не дозволяє пулі проникнути в тіло людини, а й послаблює кінетичний удар. Куля не відбивається, не рикошетить, а» в’язне «в тканинах жилета», — заявив газеті Кхо-Ахонг, один з авторів винаходу.

Дія «шовкового» бронежилета засноване на 35% -ної еластичності і високої міцності шовку і матеріалу шовкового кокона, а також на міцному «зв’язуванні» шовкових коконів натуральним каучуком. Жилет виготовляється шляхом висушування і пресування в спеціальній прес-формі суміші з каучукових коконів та рідкого натурального каучуку, йдеться в повідомленні.

16-09-15-foto-600x379-2

Автори винаходу, вже запатентованого в Таїланді, незабаром збираються від імені Кхонкенского університету представити свій бронежилет, що вже пройшов перший етап випробувань, міністерству оборони і національної поліції на спеціально організованій презентації, повідомляє видання.

Товщина жилета — 20 міліметрів, він важить чотири кілограми, а коштує в 2,5 рази дешевше, ніж типові бронежилети. Розробники працювали над ним два роки і домоглися того, що він може зупинити пістолетні і гвинтівкові кулі від 22-го (5,6 міліметрів) до 38-го калібру (9 міліметрів), випущені з триметрового відстані. Бронежилет захищає не тільки від отримання ран, але й від пошкоджень внутрішніх органів.

Таїландці запатентували своє ноу-хау в країні і мають намір подати заявку в міністерство оборони на його випробування.

 
comments powered by HyperComments