Главная / Здоров'я / В Австралії епідемія невідомої хвороби, яка роз’їдає тіло

В Австралії епідемія невідомої хвороби, яка роз’їдає тіло

В Австралії зростає епідемія якогось шкірного захворювання, в ході якого у хворих з’являються виразки, що стрімко роз’їдають тіло. Причому вчені поки не можуть сказати, як вона почалася і навіть як хвороба поширюється.

Хвороба отримала назву «виразка Бурулі». У хворих спочатку з’являється невелика червона припухлість, схожа на укус комахи. Якщо її не лікувати, то шишка стає більшою і за декілька тижнів може спричинити серйозне руйнування шкіри і м’яких тканин.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, хвороба викликається бактерією, що належить до того ж сімейства, що і бактерії, які викликають туберкульоз і проказу. Зазвичай вона вражає руки або ноги людини.

Порівняно з іншою, пожирає тіло хвороба начебто некротичного фасциту, ця не настільки агресивна, але у одного пацієнта встигла повністю роз’їсти одну кінцівку.

Зазвичай щось подібне зустрічається в центральній чи західній Африці, але досить рідко. В австралійському штаті Вікторія хвороба несподівано прийняла масштаб епідемії, а за період з 2016 по 2017 роки кількість хворих нею зросла на 50%.

Лікується вона досить довго, останньому пацієнту, 13-річній дівчинці з містечка Тайаб в штаті Вікторія, знадобилося кілька операцій і кілька місяців прийому антибіотиків, щоб від неї позбутися.

Учені поки не знають, ні як переноситься виразка Бурулі, ні де бактерія живе в природному середовищі, тому жодних превентивних заходів зараз прийняти не можуть, заявляє Всесвітня організація охорони здоров’я. Місцеві лікарі відпрацьовують гіпотези того, що виразка може переноситися москітами або опоссумами.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments