Главная / Екологія / В Ізраїлі винайшли спосіб добувати гроші зі сміття

В Ізраїлі винайшли спосіб добувати гроші зі сміття

 
 

В Ізраїлі створено і успішно працює унікальний завод. Він не тільки сортує і переробляє відходи, але і сам забезпечує себе газом.

Інноваційний сміттєпереробний завод не має аналогів у світі. На ньому застосовується метод гідросепарації сміття. Відходи не сортують, а просто проганяють через звичайну воду. В цьому і весь секрет нового методу.

«Подивіться, все сміття ми проганяємо через потік води. Найважчі елементи — метали тонуть, органіка збирається трохи вище дна, пластик спливає на поверхню. Закони фізики і нічого більше!», — каже Шамір Керен, головний технолог.

А далі вже питання технології. Метали збирають магнітом, а пластик здувають з поверхні потужним потоком повітря. Все це відправляють на переробку, перетворюючи відходи в сировину. Технологія безпечна і екологічно чиста.

«Секрет в тому, що вода нейтралізує запахи. І на нашому виробництві ви це відчуваєте. Крім того, ми працюємо при природній температурі повітря, нічого не спалюємо, так що не викидаємо в атмосферу токсичні гази і приносимо навколишнього середовища тільки користь,» — повідомив Яїр Цадик, директор фабрики.

Органіка відправляється в баки біореактора, де перетворюється в газ метан. Це цінне паливо, яке йде на невелику електростанцію, так що завод енергією забезпечує сам себе.

Щось зі сміття йде на переробку, щось перетворюється в електроенергію і нічого не викидається в навколишнє середовище. Ізраїльські інженери раніше за інших зрозуміли, що відходи, які у величезній кількості виробляє будь-яке велике місто, справжнє золоте дно. Тільки треба навчитися це золото добувати.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments