Главная / Земля / В стратосфері Землі відбулися незвичайні зміни (відео + фото)

В стратосфері Землі відбулися незвичайні зміни (відео + фото)

Стратосферний повітряний плин над екватором змінив свій напрямок майже на рік раніше розрахункової дати, повідомляє NASA.

Потоки повітря в стратосфері більш постійні, ніж вітри, що дмуть у самої поверхні Землі. До того ж вони серйозно впливають на склад атмосфери. Від них може залежати щільність озонового шару і розподіл забруднювачів, тому спостереження за стратосферними вітрами ведуться з 50-х років минулого століття. За час, що минув з початку спостережень, учені встигли звикнути до деяких закономірностей поведінки повітря в стратосфері, але в 2016 році деякі з них серйозно порушилися.

В районі екватора на висоті від 11 до 50 кілометрів існує повітряний плин, який змінює напрям приблизно раз у два роки. Однак у вересні воно змінило напрям майже вдвічі швидше, ніж передбачали метеорологи. Зміну зафіксували стратосферні повітряні кулі-зонди NASA. Ця зміна загрожує серйозними наслідками, оскільки осциляція, яка раніше мінялася раз у два роки, змінювала зміст озону над екватором на 10%

Фахівці вважають, що причиною різкої зміни вітру могло бути глобальне потепління, але точно причина зміни напрямку повітряної течії ще не встановлена.

 

 
comments powered by HyperComments