Главная / Екологія / В ЄС розпочався процес повної відмови від галогенних ламп

В ЄС розпочався процес повної відмови від галогенних ламп

Надмірно споживаючі енергію (за європейськими мірками) галогенні лампочки будуть поступово виведені з ужитку до 2018 року.

З першого вересня 2016 в ЄС набула чинності постанова про поступове виведення з використання галогенних ламп. Цей процес повинен закінчитися в 2018 році повною забороною на їх використання і остаточним переходом на світлодіодне (LED) освітлення.

Вже закуплені магазинами одиниці, все ще можна буде придбати, але торговельні мережі не зможуть їх дозамовляти надалі.

Галогенні лампи споживають до 10 разів більше енергії, ніж світлодіодні, пише Guardian. Першими галогенними лампами, які потраплять під вилучення, стануть великі лампи з відбивачами. Лампи з рейтингом енергоефективності «В» і вище під скасування не потрапляють.

Перехід з галогенних на світлодіодні лампочки дозволить споживачами економити до 90% на освітленні. Так, приміром, у Британії, за 10 років експлуатації галогенних ламп населення платить за 126 фунтів за кожну, тоді як за використання світлодіодних потрібно буде заплатити по 10 фунтів за одиницю.

У Єврокомісії стверджують, що підвищення енергоефективності освітлювальних приладів дозволить до 2020 року споживачам в середньому економити по 465 євро в рік. Також наголошується, що це допоможе в боротьбі з викидами парникових газів в атмосферу, так як основний об’єм споживання енергоносіїв в таких країнах як Великобританія, Франція, Італія, Португалія і Нідерланди, припадає на електропостачання.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments