Главная / Людина / В Європі зростає народжуваність

В Європі зростає народжуваність

 
 

У деяких країнах Західної Європи ситуація з народжуваність на так вже й погана, а от Бразилії, Ірану, Туреччині та Південній частині Індії треба постаратися, говорять вчені з Оксфорда.

30-04-15-foto-600x386-1

У деяких країнах Західної Європи, США, Канади, Австралії і Нової Зеландії ситуація з народжуваністю не так вже й погана, як вважалося раніше. Старіння населення хоча й неминуче, але буде керованим. До таких висновків дійшли вчені з Оксфорда, опублікувавши статтю в журналі Population Studies.

Автори кажуть, що, хоча західні економіки і відчувають труднощі зі збільшенням пенсійних витрат, суспільство адаптується за допомогою збільшення пенсійного віку. На їх думку, в багатьох країнах Західної Європи намічаються досить сприятливі демографічні тенденції з загальним коефіцієнтом народжуваності 1.8-2.1, тобто чисельність населення стабілізується. Що стосується Великобританії, де спостерігається висока народжуваність у поєднанні з рекордною кількістю іммігрантів, скорочення чисельності населення не стоїть на порядку денному.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
При цьому половина населення світу живе в країнах, де народжуваність нижча від рівня смертності, в тому числі в Бразилії, Ірані, Туреччині і в південній частині Індії, наголошується в доповіді. Ці країни можуть зіткнутися вже в найближче десятиліття з проблемою народжуваності, яка буде нижчою від рівня простого відтворення. Вчені пов’язують це з повільними темпами зміни традиційного патріархального суспільства та статевої нерівності.

Інші ж країни, з високим рівнем відтворення, зіткнуться з погіршенням стану навколишнього середовища та з проблемами ресурсної стійкості.

Читайте також: 

«Багато написано про «смерть Заходу» через низький рівень відтворення. Ми показуємо, що цей так званий спад був перебільшений, і тенденції в європейській народжуваності були неправильно зрозумілі», — сказав співавтор статті Девід Коулмен (David Coleman).

«Багато фокусуються на Китаї як на майбутній світовій наддержаві. Тим не менш, Китай ризикує потрапити в пастку обмеження народжуваності в поєднанні з вираженим рівнем старіння населення. Пари воліють одну дитину навіть в тих випадках, коли можна завести двох, — сказав другий автор статті Стюарт Бастен (Stuart Basten). Схід і Захід мають свої різні проблеми, які повинні вирішуватися в кожному випадку окремо».

Натхнення: scientificrussia.ru

 
comments powered by HyperComments