Главная / Технології / Вартість чистої енергії через технологій її зберігання зростає майже у 5 разів

Вартість чистої енергії через технологій її зберігання зростає майже у 5 разів

Вартість заощадженої енергії може досягати $250 МВт/год.

Стоимость чистой энергии из-за технологий ее хранения возрастает почти в 5 раз

Як свідчать опубліковані вчора дані дослідження Lazard, ціни на енергію, що отримується з поновлюваних джерел, продовжують падати, але темпи цього зниження поступово гальмуються. Вартість виробництва електроенергії, виробленої з ВДЕ, стрімко знижується, однак технології зберігання енергії залишаються ще досить дорогими, що сильно гальмує розвиток галузі і зводить нанівець перевагу низької ціни чистої енергії, підвищуючи її вартість майже в 5 разів.

Протягом останніх 8 років ціна електроенергії знижувалася на 15,5% в рік для сонячної і на 13% в рік для енергії вітру, причому найбільше зниження зафіксували в першій половині цього періоду. У цьому році зниження ціни електроенергії з ВДЕ оцінюють у 9% для сонячної та 4% для вітряної енергії.

Переваги низької вартості енергії пропадає, коли при високому рівні її вироблення доводиться закуповувати технології її зберігання. При ціні сонячної енергії в $46-53 МВт/год, додаткова установка акумулятора і зворотного перетворювача з системою 10-годинного зберігання енергії, збільшує її вартість до $82 МВт/год. В цей же час електроенергія, одержувана від спалювання вугілля або природного газу, обходиться в $60 і $68 МВт/год відповідно. Аналіз Lazard показує, що вартість заощадженої енергії може досягати $250 МВт/год.

Але при масовому поширенні вартість технологій буде знижуватися. Поступово ціни на технології зберігання поновлюваної енергії будуть знижуватися завдяки інженерним рішенням та економічним змінам. За прогнозами Lazard, літій-іонні батареї будуть дешевшати приблизно на 8,5% на рік протягом найближчих 5 років.

Системи зберігання електроенергії отримують все більшу популярність у світі. У найбільших містах світу реалізують комплексні проекти по будівництву систем зберігання електроенергії. Одним з таких проектів стало будівництво системи зберігання енергії загальною потужністю 10 МВт/год в Нью-Йорку. До 2025 року обсяг світового ринку систем зберігання електроенергії складе близько $80 млрд.

 
comments powered by HyperComments