Главная / Всесвіт / Вчені: Астероїди все ще можуть застати нас зненацька

Вчені: Астероїди все ще можуть застати нас зненацька

За словами фахівців, незважаючи на всі зусилля, спрямовані на відстеження астероїдів, що представляють потенційну небезпеку для Землі, сучасні технології все ще не дозволяють виключити неприємних сюрпризів з космосу.


Авторитетні астрономи з жалем констатую той факт, що далеко не завжди здатні передбачити падіння на нашу планету досить великих астероїдів, здатних стерти з лиця землі такий мегаполіс, як, приміром, Нью-Йорк, і тому є досить яскраві і свіжі свідоцтва.

«Нас все ще може застати зненацька одне з невеликих вторгнень таких, як Челябінський або навіть Тунгуський метеорити, — стверджує професор Алан Фітцсіммонс з Дослідницького центру астрофізики при Університеті Квінз в Белфасті (Північна Ірландія, Великобританія), — тому ми повинні бути готові до подібної події. Я вважаю, що час на нашому боці, ми просунулися досить далеко в нашому науковому розумінні і технологіях, наявних в нашому розпорядженні. Але на даний момент це воля випадку, прямо завтра може статися один удар, а може статися один і в Міжнародний день астероїда, що виглядало б дещо іронічно».

Одним з яскравих доказів даної точки зору є Челябінський метеорит, який став повною несподіванкою як для астрономів, так і для жителів Уралу взимку 2013 року.

Є і ще один зовсім недавній і досить показовий приклад: місяць тому, 9 листопада, астероїд 2017 VL2 розміром від 16 до 32 метрів в діаметрі ледве розминувся з Землею, пройшовши від нашої планети на відстані 117 000 км (це третина відстані від Землі до Місяця), проте відкритий він був лише через добу, а впади 2017 VL2 на яке-небудь велике місто, то зруйнував би його до основи.

 

 
comments powered by HyperComments