Главная / Всесвіт / Вчені: Багата киснем планета не придатна для життя

Вчені: Багата киснем планета не придатна для життя

 
 

Вченим вдалося виявити екзопланету, атмосфера якої містить кисень. Однак дослідники з’ясували, що це не робить її придатною для життя. Про це повідомляється в західних наукових виданнях.

Мова йде про космічний об’єкт, який отримав від вчених позначення GJ 1132b. За словами астрономів, ця екзопланета має подібності з Венерою. GJ 1132b претендує на звання першої планети з киснем в атмосфері, знайденої за межами Сонячної системи. Фахівці відзначили, що на екзопланеті міститься достатньо кисню, щоб живі організми могли дихати на її поверхні, проте вона настільки гаряча, що життя, яке ми його знаємо, неможливе на GJ 1132b. Висока температура на планеті обумовлена її близьким розташуванням до материнської зірки.

Астрономи продовжують вивчення планети GJ 1132b і припускають, що на її поверхні може мати місце дуже сильний парниковий ефект і цілі моря розпеченої породи. Екзопланета віддалена від Землі на 39 світлових років і обертається навколо червоного карлика на відстані всього 2,25 мільйона кілометра. Для прикладу нагадаємо, що Меркурій (найближча планета до Сонця), обертається навколо зірки на відстані 46 мільйонів кілометрів. Вчені встановили, що температура поверхні GJ 1132b, через її близкість до материнського світила, досягає 232 градусів за Цельсієм.

 
comments powered by HyperComments