Главная / Людина / Вчені дали поради тим, хто хоче дожити до ста років

Вчені дали поради тим, хто хоче дожити до ста років

 
 

Шведські вчені завершили роботу, що тривала більше 50 років. Дослідники спостерігали за способом життя і станом здоров’я 855 осіб, що народилися в Гетеборзі в 1913 році. Після закінчення роботи дослідники підготували кілька рекомендацій тим, хто хоче повторити досягнення деяких учасників експерименту і дожити до ста років.

02-05-15-foto-600x375-1

232 з 855 учасників дослідження дожили до 80 років, 111 — до 90, а 10 відсвяткували столітній ювілей. Вчені з’ясували, що найпоширенішою причиною смерті після 80 років стали серцево-судинні захворювання (42%), на другому місці — інфекційні хвороби (20%). По 8% людей померли від раку та інсульту, 6% — від пневмонії, а решта 16% від інших причин.

Дослідники стверджують, що найбільше на тривалість життя впливає соціально-економічне становище людини у віці 50 років (якщо до цього віку вдається створити хороші умови життя, це значно збільшує її тривалість), генетична схильність до довгожительства з боку матері, нормальний рівень холестерину в крові , а також відмова від куріння. Також вчені радять тим, що хоче дожити до 100 років, не пити більше чотирьох чашок кави в день.

Читайте також: 

Узагальнений портрет столітнього людини, за версією дослідників, виглядає так: це людина, що живе в окремому будинку або квартирі, що не страждає від проблем із зайвою вагою, некурящий, який носить слуховий апарат і користується окулярами для читання.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments