Главная / Людина / Вчені дізналися, від чого залежить краса людини

Вчені дізналися, від чого залежить краса людини

Американські вчені за допомогою дослідження дізналися, від чого залежить сприйняття людської краси, і як розвивається механізм сприйняття прекрасного.

09-10-15-foto-600x404-1

Фахівці з’ясували, що в геномі відсутнє поняття про те, що таке досконала краса. Найімовірніше, сприйняття краси людини залежить від соцфакторів.

Для того, щоб експеримент був більш правдивим, в ньому задіяно вісім пар неідентичних однояйцевих близнюків. На початковому етапі діячі науки попросили учасників переглянути знімки і визначити, наскільки красиве перед ними обличчя. Як виявилося, у більшості добровольців результати були однакові. На даному етапі дослідникам стало зрозуміло, що на генному рівні люди могли судити тільки про універсальні характеристики. Припустимо, що правильніші риси обличчя – тим людина симпатичніша. Але вже після першого досвіду експерти зрозуміли – соціальне підгрунтя у встановленні прекрасного сильніше, ніж генфактори.

Далі науковці змогли довести теорію про те, що краса встановлюється соцпричинами. Вдруге фахівці почали демонструвати учасникам зображення знаменитих людей. Близнюки стали сперечатися між собою, яка з знаменитостей красивіша.

При вигляді соцстатусу або будь-яких життєвих досягнень людини на картинці, будь-яка об’єктивність піддослідних зникала. Саме тому американські фахівці хочуть і далі активно вивчати даний напрямок. Щоб у майбутньому довести – краса встановлюється тільки соцфакторами.

Як вважає автор дослідження Лаура Гермін, виконана робота відкриває шлях до дослідження соцбудови мозку і спростовує більш ранні досліди, які доводили, що уявлення про красу закладено на генному рівні.

Натхнення: informing.ru

 

 
comments powered by HyperComments