Главная / Людина / Вчені досліджували почуття патріотизму

Вчені досліджували почуття патріотизму

Вчені вивчили почуття патріотизму у людини і причини його виникнення. Про це повідомили прес-центрі Техаського Університету в Остіні.

09-09-16-foto-600x417-2

За словами фахівців, патріотизм зумовлений почуттям відданості одній із соціальних груп, яка визначається в процесі виховання та формування особистості. Її можуть об’єднувати ненависть до спільних ворогів, симпатії, єдність, спільні інтереси та інше. Вчені також вважають, що патріотизм є одним з двигунів сучасної політики, так як ним можна керувати за допомогою психологічних прийомів.

Усвідомлюючи себе громадянином певної країни, людина на підсвідомому рівні вважає себе її патріотом, незалежно від її дій. Інстинкти, які викликають це почуття, можуть відкривати в індивіді не тільки позитивні, але і негативні сторони.

Для отримання відомостей про патріотизм фахівці провели ряд досліджень, в яких взяли участь в цілому більше ніж 500 добровольців. Першій групі запропонували розповісти про свої почуття до батьківщини. Другій же протягом декількох місяців вселяли, що її представники народилися в іншій країні. У підсумку виявилося, що учасники другої групи почали відчувати більш гостре почуття патріотизму, так як опинилися у невизначеній ситуації. Вчені прийшли до висновку, що любов до батьківщини може з’являтися в результаті психологічного тиску та зовнішнього впливу.

 
comments powered by HyperComments