Головна / Людина / Вчені довели зв’язок між погодою і болем

Вчені довели зв’язок між погодою і болем

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Спостереження за життям майже десяти тисяч людей за допомогою смартфонів допомогли вченим довести, що погода, особливо сонячні та дощові дні, дійсно впливає на силу і частоту проявів хронічних болів, про що вони розповіли на Британському фестивалі науки в Суонсі.

7364ecb818281d724fff2b9514caa566
«Коли ми остаточно доведемо, що цей зв’язок існує, у людей з’явиться впевненість у тому, що вони не уявляють собі ці болі, і тепер вони зможуть будувати своє життя, враховуючи вплив погоди на їх самопочуття. Звичайно, щоб зрозуміти, як саме погода впливає на біль, нам потрібно ще більше добровольців, які б погодилися описувати свої відчуття в такі дні за допомогою смартфона», — заявив Вільям Діксон (William Dixon) з університету Манчестера (Великобританія).

Діксон і його колеги вже дев’ять місяців проводять експеримент під назвою «Хмарно, можливий біль». В його межах вони намагаються зрозуміти, чи дійсно ревматизм, головний біль та інші види хронічних больових відчуттів, на які часто скаржаться літні і деякі молоді люди під час дощів, сирої погоди або, навпаки, спеки, пов’язані з погодою.

Для реалізації цього завдання британські медики розробили спеціальний додаток, який постійно запитує у господаря про його самопочуття і передає ці відомості вченим разом з поточними даними по погоду в тому місці, де живе учасник експерименту, використовуючи датчик GPS.

Перший проміжний аналіз даних, зібраних «хмарою», показує, що залежність між погодою і частотою прояви хронічних болів дійсно існує – наприклад, британці рідше переживали подібні відчуття в лютому і квітні, коли кількість дощових днів було мінімальним, а кількість сонячних днів – максимальною.

Щось протилежне спостерігалося в червні, коли Британію вразила «епідемія» дощів, а Сонце визирало з-за хмар рідше, ніж у попередні місяці спостережень. Все це, як вважає Діксон, вказує на те, що зв’язок між болем і погодою є, однак він пропонує дочекатися завершення спостережень, які триватимуть ще 9 місяців.

 
comments powered by HyperComments