Главная / Людина / Вчені довели зв’язок між погодою і болем

Вчені довели зв’язок між погодою і болем

Спостереження за життям майже десяти тисяч людей за допомогою смартфонів допомогли вченим довести, що погода, особливо сонячні та дощові дні, дійсно впливає на силу і частоту проявів хронічних болів, про що вони розповіли на Британському фестивалі науки в Суонсі.

7364ecb818281d724fff2b9514caa566
«Коли ми остаточно доведемо, що цей зв’язок існує, у людей з’явиться впевненість у тому, що вони не уявляють собі ці болі, і тепер вони зможуть будувати своє життя, враховуючи вплив погоди на їх самопочуття. Звичайно, щоб зрозуміти, як саме погода впливає на біль, нам потрібно ще більше добровольців, які б погодилися описувати свої відчуття в такі дні за допомогою смартфона», — заявив Вільям Діксон (William Dixon) з університету Манчестера (Великобританія).

Діксон і його колеги вже дев’ять місяців проводять експеримент під назвою «Хмарно, можливий біль». В його межах вони намагаються зрозуміти, чи дійсно ревматизм, головний біль та інші види хронічних больових відчуттів, на які часто скаржаться літні і деякі молоді люди під час дощів, сирої погоди або, навпаки, спеки, пов’язані з погодою.

Для реалізації цього завдання британські медики розробили спеціальний додаток, який постійно запитує у господаря про його самопочуття і передає ці відомості вченим разом з поточними даними по погоду в тому місці, де живе учасник експерименту, використовуючи датчик GPS.

Перший проміжний аналіз даних, зібраних «хмарою», показує, що залежність між погодою і частотою прояви хронічних болів дійсно існує – наприклад, британці рідше переживали подібні відчуття в лютому і квітні, коли кількість дощових днів було мінімальним, а кількість сонячних днів – максимальною.

Щось протилежне спостерігалося в червні, коли Британію вразила «епідемія» дощів, а Сонце визирало з-за хмар рідше, ніж у попередні місяці спостережень. Все це, як вважає Діксон, вказує на те, що зв’язок між болем і погодою є, однак він пропонує дочекатися завершення спостережень, які триватимуть ще 9 місяців.

 

 
comments powered by HyperComments