Главная / Земля / Вчені: Кроманьйонці пережили неандертальців завдяки якісному одягу

Вчені: Кроманьйонці пережили неандертальців завдяки якісному одягу

 
 

Антропологи провели величезну кількість досліджень і з’ясували, що неандертальці воліли носити менш якісний одяг на відміну від кроманьйонців, яким це і допомогло вижити. Більш детальну інформацію можна подивитися на сторінках видання Journal of Anthropological Archaeology.

Природно, одяг древніх людей до наших часів не зберігся, але на місцях їх стоянок неодноразово перебували рештки тварин. Експерти проаналізувавши всі видові склади, визначили шкури яких тварин використовували наші предки.

За словами вчених, кроманьйонці і неандертальці активно користувалися шкірами мамонтів. Але незважаючи на це, кроманьйонці набагато частіше полювали на тварин видів псових і зайцевих, з яких пізніше робили собі вбрання.

Антропологи дізналися з археологічних знахідок, що неандертальці практично не користувалися знаряддями для шиття, тоді як кроманьйонці вже навчилися користуватися голками і зшивати окремі клаптики тканин. Найвірогідніше, що одяг перших був дуже примітивним, і вони могли просто замерзнути взимку, а ось у других одяг вже більше нагадувала сучасний і вони могли більш тривалий час проводити на холодному повітрі, при цьому не хворіючи.

 
comments powered by HyperComments