Главная / Людина / Вчені: Кросівки з м’якою підошвою можуть призвести до травми стопи

Вчені: Кросівки з м’якою підошвою можуть призвести до травми стопи

Кросівки, у яких м’яка підошва, здатні спровокувати появу травми стопи. Згідно з матеріалами нового дослідження фахівців Університету Орегона, носіння такого взуття може викликати болі в ногах, а також підвищує ризики розвитку підошовного фасциїту, який також відомий під ім’ям «п’яткова шпора».

Ученые: Кроссовки с мягкой подошвой могут привести к травме стопы

Ця проблема має відношення до запалення, що викликає відкладення солей і появи хронічних болів. Минулі дослідження демонструють, що біг босоніж у відповідному випадку стає більш безпечним. В рамках проведення випробувань спортсмени ставали учасниками 2-х тестів з застосуванням різних кросівок. При бігу добровольці пробігали по спецпластині, яка реєструвала тиск, який прикладався до ноги, що стикається з поверхнею. Велика частина травм у бігунів викликається повторним ударом ноги по біговій поверхні. Коли нога здійснює безпосереднє приземлення, поштовх направляє всю силу крізь ногу, що може з плином часу спровокувати появу в нозі запалення.

Зіткнення п’яти і землі під час бігу має схожість з ударом п’ятки молотком, який в 3 рази більше маси тіла. Дослідники повідомили, що амортизуючі підошви у м’яких кросівок трохи полегшують дані удари, однак при цьому вони виявили, що вплив окремого кроку на ногу зростав у разі носіння бігуном кросівок з м’якою підошвою.

«Ми вважали, що кросівки з м’якою підошвою фактично знизять рівні впливу сили, які мають відношення від травми. При цьому встановлено, що у разі використання подібного взуття дані сили зростають, збільшуючи ризик виникнення травми», – повідомляє професор Крістін Поллард.

 
comments powered by HyperComments