Главная / Земля / Людство витратило річні запаси земних ресурсів до серпня

Людство витратило річні запаси земних ресурсів до серпня

 
 

Станом на 8 серпня люди витратили земні ресурси, які можуть регенеруватися за рік. Цей день називається Overshoot Day (день перерегулювання) і в цьому році він наступив на п’ять днів раніше, ніж у 2015-му, встановивши таким чином рекорд за весь час подібних досліджень.

Якщо люди будуть продовжувати в такому ж темпі, людству потрібно 1,6 планет, аналогічних Землі для того, щоб задовольнити свої вимоги. Про те, що в нашому розпорядженні планета всього одна, нагадувати не варто.

Якщо б споживання в світі було на рівні США, то людям було б потрібно 4,8 планет, а у випадку з Австралією справи йдуть ще гірше — 5,4 планет. Графік нижче вказує, у скільки разів споживання країни перевищує кількість природних ресурсів, доступних на її території.

День перерегулювання розраховується щорічно організацією Global Footprint Network, з використанням даних ООН, зібраних по всьому світу. Коли підраховуються витрачені ресурси, мається на увазі не тільки ґрунт, повітря і вода, але ще й поклади корисних копалин, які регенеруються куди повільніше.

Ця дата обчислюється з 1960 року і в перші десять років спостережень люди не витрачали більше покладеного, а в 1961 і зовсім було витрачено всього три чверті від річних запасів планети. Однак у 1970 день перерегулювання припав на 23 грудня і з тих пір наступав раніше, поки не досяг поточної позначки 8 серпня.

Не втрачають оптимізм експерти, які помітили, що в останні роки спостерігається тенденція до зменшення швидкості росту витрат природних дарів, до того ж, багато країн починають поступово переходити на поновлювані джерела енергії. Тим не менш, багато учених стурбовані тим, що до кінця століття населення планети швидше за все перевищить позначку в 11 млрд осіб.

 
comments powered by HyperComments