Главная / Людина / Вчені мають намір виростити шкіру для солдатів

Вчені мають намір виростити шкіру для солдатів

Експерти з Інституту хірургічних досліджень, розташованого в Сан-Антініо, працюють над унікальним проектом.

5a00fc9571823078d8f6648f6e8a1a8c

За словами команди провідних науковців, в найближчому майбутньому лікарі хочуть сформувати штучну шкіру, основною метою якої стане лікування пацієнтів з обширними опіками. Слід зауважити, що для створення шкірного покриву фахівці використовують власні клітини хворих. Потім з цих структурних і функціональних компонентів вирощуються шкірні «заплатки», здатні замінювати 2 шари обпалених ділянок тканини.

Застосування власних клітин допоможе лікарям уникнути відторгнення чужих тканин і істотно знизити шанси інфекції. На сьогоднішній день в терапії обширних опіків використовується донорська шкіра. У більшості випадків замінюється верхній шар, тобто, епідерміс. Унікальна технологія вирощування власних структурних компонентів шкірного покриву буде протестована на 12 пацієнтах, які мають ушкодження у розмірі більше 50% площі шкіри.

Поки що залишається не зрозумілим, коли програмне забезпечення почне широко використовуватися в світовій практиці. Підсумки лабораторних і клінічних проектів опубліковані в одному із зарубіжних журналів.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments