Главная / Здоров'я / Вчені: напій кола збільшує ризик розвитку раку

Вчені: напій кола збільшує ризик розвитку раку

 
 

Нове дослідження показало, що любителі солодкої газованої води темного кольору піддають себе додатковому ризику розвитку раку. А все через наявність в напої непотрібного інгредієнта.

21-02-15-foto-600x450-1

 

Школа громадського здоров’я Блумберга при університеті Джонса Хопкінса виявила, що в деяких безалкогольних напоях в якості штучного карамельного барвника використовується 4-метілімідазол (4-MEI) — потенційний канцероген для людини.

У ході дослідження, про яке пише IBTimes, було виявлено, що від 44 до 58 відсотків дітей у віці старше шести років вживають як мінімум одну банку газованої води в день, а можливо, й більше, піддаючи себе ризику розвитку раку.

Любителі безалкогольних напоїв піддають себе ризику розвитку раку, якого можна уникнути, через один інгредієнт, який додається в напій тільки лише з естетичних міркувань. Цей непотрібний інгредієнт загрожує здоров’ю багатьох людей і піднімає відповідні питання, — говорять учені.

Вивчивши 110 зразків безалкогольних напоїв різних брендів, наявних у продажі на території США, дослідники прийшли до висновку, що через недостатньо великі вибірки вони не можуть рекомендувати якийсь один бренд або робити висновки про конкретну торгову марку.

Читайте також: Рак — стародавнє прокляття людства

Результати дослідження показали, що рівні 4-MEI можуть істотно варіюватися залежно від зразків, навіть для одного і того ж виду напою. Наприклад, у випадку дієтичної коли у деяких зразків була занадто висока концентрація 4-MEI, а в інших — занадто низька.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вже вживає заходів щодо зменшення споживання канцерогенних речовин з їжею і сподівається, що виробники напоїв та урядові організації допоможуть йому в цьому.

 
comments powered by HyperComments