Главная / Людина / Вчені назвали дату вимирання чоловіків на Землі

Вчені назвали дату вимирання чоловіків на Землі

Чоловіки сьогодні живуть в дуже неспокійний час, заявляють провідні закордонні жінки-вчені. Приміром, професор Д. Ґрейвс стверджує, що сильна половина людства повільно, але впевнено рухається до вимирання. Але і на цьому такого роду погані новини для сучасних чоловіків не закінчуються, так як даний процес вимирання, цілком можливо, вже почався.

Через які саме причин робить таку гучну заяву іменитий закордонний вчений, а також, що говорять з цього приводу інші дослідники, і взагалі чи можливо знайти рішення цього вельми цікавого і важливого питання, з’ясовували експерти рубрики «Новини науки» популярного журналу «Біржовий лідер».

Чому і коли вимруть чоловіки

Професор Ґрейвс, яка є на сьогоднішній день одним з найбільш впливових австралійських вчених, вважає, що саме жінки, швидше за все, виграють битву між статями. Вона вважає, що природна крихкість відомої чоловічої статевої хромосоми Y, яка і визначає стать, означає, що поступово чоловіки рухаються до свого вимирання.

Таке неймовірне передбачення авторитетного професора ґрунтується на кількості петель навколо генів на жіночих і чоловічих статевих хромосомах. Жіноча або, іншими словами, X-хромосома, що містить одну тисячу або близько того необхідних здорових генів. Крім того, представниці слабкої статі мають відразу 2 таких хромосоми.

В Y-Хромосомі є більше число генів, ніж у її колеги, але, на жаль, за сотні мільйонів років вона встигла деградувати. У нинішніх чоловіків їх залишилося без малого тільки сто.

Серед них є ген SRY, якого ще називають «головним чоловічим перемикачем», він і визначає, чи ембріон є жіночої або чоловічої статі. До того ж, в той час, як у жінок є цілих дві Х-хромосоми, чоловіки можуть похвалитися тільки однією Y-хромосомою. Це дуже важливий момент, так як саме здвоєні жіночі X-хромосоми можуть один одному допомагати, в той час як не має ніякого помічника у Y-хромосоми.

Як повідомила професор Ґрейвс, під час свого виступу на публічній лекції, це є дуже поганою новиною для всіх сучасних чоловіків. І це ще не всі погані новини. На даному засіданні австралійської Академії Наук, іменитий професор також описала залишенні гени в чоловічій Y-хромосомі, як «переважно сміття».

Де шукати вирішення проблеми

Тим не менш, важливо зазначити і хороші новини. Так, наприклад, та ж професор Ґрейвс запевняє, що своєрідне «вимирання чоловіків» триватиме, ні багато ні мало, а цілих 5 мільйонів років.

Інші експерти закликали не панікувати чоловіків. Професор Р. Ловелл-Бедж, сьогодні є визнаним експертом по статевій хромосомі з лондонського Національного інституту медичних досліджень, нещодавно заявив, що проведені дослідження показали, що сам вищезгаданий розпад відбувається у вкрай повільному темпі і Y-хромосомі не вдалося втратити ні одного гена за останні двадцять п’ять мільйонів років.

У свою чергу, професор Кріс Мейсон з лондонського Університетського коледжу вважає, що навіть якщо Y-хромосома повністю розвалиться в наступні кілька мільйонів років, то у вчених є ще достатня кількість часу, щоб зуміти надолужити згаяне. Він каже, що 5 або 6 мільйонів років неодмінно повинно вистачити, щоб зробити необхідні виправлення і коригування.

У професора Д. Ґрейвс на цей рахунок існує своє власне рішення. Вона стверджує, що коли чоловіча Y-хромосома розпадеться на маленькі частини, інша хромосома зуміє взяти на себе таку роль відсутньої Y-хромосоми, а це посприяє створенню абсолютно нового виду людини. Для такої гіпотези в природі вже існує прецедент. Так, наприклад, японська колючий щур, що пережила втрату Y-хромосоми.

Можливо, такий процес вже почався серед ізольованих груп людей, вважає професор. Іменитий професор підкреслила, що самі люди навіть і не підозрюють про те, що це насправді може вже сьогодні, в наш час, відбуватися, тому що ніхто не перевіряє хромосоми.

 

 
comments powered by HyperComments