Главная / Земля / Вчені назвали кисень «бомбою уповільненої дії»

Вчені назвали кисень «бомбою уповільненої дії»

Британські вчені з Університету Лондона провели дослідження, завдяки яким вони змогли з’ясувати, що зародження багатоклітинних організмів 600 мільйонів років тому сприяло підвищення змісту кисню в гідросфері і атмосфері, яке тривало понад 100 мільйонів років.

22-12-15-foto-700x438-1 (3)

Вчені провели аналіз гірських порід, які належали до різних епох і були отримані з різних ділянок світового океану. Дослідники з’ясували, що вміст кисню змінювався з 1 до 10 % у часовому періоді 770 – 520 мільйонів років тому. У цей довгий період на планеті відбулися три зледеніння: стертовське, маріноанське і гаскієрське, практично всі океани були покриті льодом. У певні проміжні періоди часу температура навколишнього середовища підвищувалася, відбувалося танення льодовиків, відповідно на океанічному дні накопичувалися мінеральні речовини і кисень. Цей процес спричинив за собою збільшення чисельності планктону, який після відмирання ставав відкладенням з високим вмістом вуглецю. Вуглець, у свою чергу, надав значний вплив на клімат Землі.

Цей період, можливо, є ключовим в історії включення кисню в хімічну та біологічну систему Землі. Саме в цей період було покладено початок зародження багатьох форм життя на Землі. Автори дослідження відзначають, що кисень – це свого роду бомба уповільненої дії, яка спровокувала «вибух життя» на планеті.

Натхнення: chto-proishodit.ru

 
comments powered by HyperComments