Главная / Людина / Вчені не рекомендують випивати чоловікам після спортзалу

Вчені не рекомендують випивати чоловікам після спортзалу

 
 

Фахівці з Університету Північного Техасу спробували з’ясувати, яким чином спиртні напої впливають на зростання м’язової тканини. Вони з’ясували, що чоловікам не рекомендується випивати після занять в спортзалі, інакше тренування не принесе ніякого результату.

Вчені поставили експеримент з декількома чоловіками і жінками, які регулярно відвідують спортзал. Після того, як добровольці виконували присідання з важкою вагою, їм давали випити спиртне. У половині випадків це була лише вода, алкоголем тільки змащували стакан для запаху, в іншій половині спортсмени дійсно пили горілку, трохи розведену водою. Але для чистоти експерименту всім учасникам повідомили, що вони вживають спиртне.

У випробовуваних регулярно бралася біопсія м’язів. Вчені помітили, що ті, хто пив справжній алкоголь, «качалися» набагато повільніше. Причиною цього стала більш слабка активація білка mTOR, який стимулює зростання м’язових клітин. Алкоголь пригнічує його функції і змушує працювати не в повну силу.

Що цікаво, такий ефект у жінок помічений не був. Вченим поки незрозуміло, причому тут статева приналежність, існує думка, що причина полягає в тестостероні, якого у чоловіків куди більше. Цей факт експертам ще належить з’ясувати.

 
comments powered by HyperComments