Главная / Наука / Вчені не розуміють, чому антиматерія досі не знищила Всесвіт

Вчені не розуміють, чому антиматерія досі не знищила Всесвіт

Вчені вважають, що антиматерії не вдасться знищити Всесвіт, адже її набагато менше порівняно зі звичайною матерією. Одними з найбільш екзотичних і небезпечних об’єктів у Всесвіті є частинки антиматерії, при зіткненні зі звичайними частинками відбувається вибуховий викид енергії.

Проте вивчення властивостей антиматерії досить проблематичне заняття. Справа в тому, що ці частинки нестабільні і практично не зустрічаються в природі через короткий термін життя. В основному їх отримують в лабораторних умовах, а зокрема на Баку (Великому Адронному Колайдері).

Ранні теорії свідчили, що після Великого вибуху з’явилася однакова кількість матерії і антиматерії. Але якщо при зіткненні протилежних частинок відбувається анігіляція, то чому Всесвіт не припинила своє існування.

Виявилося, що не всі частинки мають дзеркально-відбиті копії. Даний феномен згодом був названий CP-симетрії, саме з цієї причини не відбулося миттєвого самознищення, але чому антиматерії менше, ніж звичайної матерії все одно невідомо.

Незважаючи на складність відтворення антиматерії її застосовують на практиці у медицині. Так, у кардіології і неврології онкологію діагностують за допомогою позитронно-емісійної томографії (позитрон — електрон з позитивним зарядом).

 
comments powered by HyperComments