Главная / Земля / Вчені опублікували список вірусів, здатних викликати пандемію

Вчені опублікували список вірусів, здатних викликати пандемію

Зовсім недавно населення Землі зіткнулося з вірусами Ебола і Зіку. На наше щастя, з епідеміями вірусів вдалося впоратися і люди зуміли взяти поширення інфекцій під контроль, не допустивши розвитку захворювань до масштабів пандемії (поширення захворювання по всьому світу). Але група вчених з університету Единбурга вважає, що в майбутньому можуть загрожувати людству не менш серйозні захворювання, і опублікувала доповідь, згідно з якою на Землі існує ще 37 вірусів, які здатні швидко поширитися по всій планеті і навіть знищити людство.

5223f406a820d76b48deb149877791e3

На щастя, тривогу бити поки рано, адже всі небезпечні віруси знаходяться в «сплячому» стані, так як є зоонозними інфекціями (тобто передаються від тварини до тварини). З іншого боку, Ебола і вірус Зіку теж довгий час відносилися до зоонозних інфекцій. На думку фахівців, одним з найбільш небезпечних на даний момент вірусів є коронавірус МERC. Він за будовою вкрай схожий на Еболу, а переносником вірусу MERC є комарі.

Дослідники стверджують, що за станом оприлюднених вірусів потрібно безперервно стежити, так як віруси — вкрай швидко змінють вигляд. Деякі представники вірусів здатні мутувати і пристосовуватися до нових умов середовища за лічені години. Варто також зазначити, що на мінливість вірусів можуть впливати і екологічні фактори: наприклад, знищення лісів і боліт, що змушує комарів-переносників переселятися ближче до міст.

Як говориться в дослідженні, більшість потенційно небезпечних вірусів відносяться як до ДНК-вірусів, так і до РНК-вірусів.

 
comments powered by HyperComments