Главная / Технології / Вчені остаточно визнали індонезійських хоббітів унікальним видом

Вчені остаточно визнали індонезійських хоббітів унікальним видом

 
 

Дослідники повторно вивчили рештки індонезійських хоббітів і підтвердили висновок, що Homo floresiensis і Homo sapiens — два абсолютно різних види. Унікальні істоти не мають відношення до сучасної людини, повідомляє журнал Journal of Human Evolution.

Скам’янілі кістки «хоббітів» були знайдені на острові Флорес в Індонезії в 2003 році. Журналісти прозвали їх «хоббітами» за невеликі розміри: зріст істот не перевищував одного метра, а вага, імовірно, була не більше 55 кілограмів. Вік рештків має приблизно 15 тисяч років.

Існувала гіпотеза про те, що індонезійські хоббіти — це ті ж самі Homo sapiens, які страждали від якогось стародавнього генетичного захворювання. Однак ретельно вивчивши шари кісткової тканини добре збереженого черепа одного з представників Homo floresiensis, вчені спростували спорідненість хоббітів з людиною розумною. Проте вони не виключають, що вони можуть мати спільні корені з Homo erectus — людиною прямоходячою. Нагадаємо, раніше вчені вже заявляли, що «хоббіти» можуть бути окремим видом.

 
comments powered by HyperComments