Главная / Здоров'я / Вчені отримали знімки головного мозку хворих вірусом Зіку дітей

Вчені отримали знімки головного мозку хворих вірусом Зіку дітей

 
 

Науковці вперше продемонстрували знімок спотвореного вірусом Зіку мозку дитини. Провідний автор дослідження Фернанда Товар-Молл заявляє, що медичне зображення – обов’язкова умова для діагностики і виявлення захворювання.

Вірус Зіку – це флавірус, який викликає у людей лихоманку. Зазвичай він переноситься досить легко. Недавно вчені виявили вплив цього вірусу на організм людських ембріонів. Виявилося, що якщо ця хвороба вроджена, то у дитини є ризик з’явитися на світ неповноцінним. У неї можуть значно зменшитися розміри черепа, через що дитина залишиться розумово відсталою.

Через дуже швидке поширення епідемії вірусу Зіку вчені забили тривогу і шукають шляхи вирішення цієї проблеми. Отримані знімки, які показали особливості мозку заражених ембріонів і хворих дітей, допоможуть у дослідженнях цієї хвороби, запевняє Фернанда Товар-Молл.

Вже є перші висновки, зроблені по знімках. Медики стверджують, що у всіх хворих ембріонів відмічено розширення шлуночків головного мозку, а у більшості з них виявилися патології мозолистого тіла (сплетіння нервових волокон, які з’єднують півкулі мозку). Рівень тканин головного мозку у хворих виявився аномально низькими, їх череп ніби «зіщулився».

Варто нагадати, що 1 лютого ВООЗ визнала вірус Зіку загрозою світового масштабу. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідемія дуже скоро пошириться по країнах Нового світу, і її жертвами стануть мільйони.

 
comments powered by HyperComments