Главная / Земля / Вчені підрахували, скільки енергії і води споживають мегаполіси

Вчені підрахували, скільки енергії і води споживають мегаполіси

 
 

Дослідники з’ясували, скільки води, електроенергії, тепла та інших ресурсів споживають міста з населенням, що перевищує 10 млн чоловік. Стаття, що розповідає про роботу вчених, була опублікована в журналі PNAS.

a3b87981d51d7bdc8632bab9f08f0355

Якщо в 1970 році в світі налічувалося вісім міст з населенням понад 10 млн осіб, то в 2010 році — вже 27, а до 2020 року, швидше за все, їх число досягне 37. У мегаполісах такого розміру проживає приблизно 6,7% світового населення, однак міста споживають 9,3% електрики, виробленої в світі, і виробляють 12,6% від загальної кількості відходів.

В ході роботи вчені з’ясували багато несподіваних фактів: так, виявилося, що Нью-Йорк витрачає більше енергії, ніж Токіо, хоча його населення на 12 млн осіб менше населення японської столиці. Токіо також продемонстрував суттєві успіхи в конструюванні ефективної системи водопостачання: від протікання труб місто втрачає лише 3% води. Для порівняння, протікання в Ріо-де-Жанейро або Сан-Паулу забирають до 50% води.

Читайте також: 

Дослідники назвали три міста, котрі виділяються на тлі інших успішним розв’язанням якої-небудь з характерних для мегаполісів проблем. Так, Лондон поступово знижує споживання електроенергії, навіть тоді, коли його ВВП зростає, в Сеулі створена система повторного використання води в технічних цілях, а Москва удостоїлася уваги фахівців завдяки ТЕЦ, що використовують принцип когенерації, тобто спільного вироблення електричної і теплової енергії.

Натхнення: http://earth-chronicles.ru/

 
comments powered by HyperComments