Главная / Людина / Вчені пояснили, що таке дежавю

Вчені пояснили, що таке дежавю

 
 

Групі дослідників з Університету Західного Онтаріо вдалося розкрити справжню природу дежавю. Про отриману інформацію розповідає видання New Scientist.

21-08-16-foto-600x450-1

Дежавю – психічний стан, при якому людина відчуває, що вона колись уже була у подібній ситуації, однак це відчуття не зв’язується з конкретним моментом минулого, а відноситься до минулого в загальному, каже Вікіпедія. Вчені припустили, мозок людини може створювати помилкові спогади і викликати їх з пам’яті. Таке досить часто трапляється в сновидіннях, коли людина потрапляє в незнайому обстановку, але впевнена, що була у ній і не раз.

У ході лінгвістичного експерименту вченим вдалося частково підтвердити свою теорію. Добровольців заплутували рядами асоціацій. У результаті в пам’яті виникали помилкові спогади. Певні механізми дозволяли ці спогади викликати навіть через тривалий час.

Обстеження добровольців, довело, що під час дежавю особливу активність проявляє префронтальна кора головного мозку. Відомо, що ця ділянка відповідає за процес прийняття рішень.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments