Главная / Земля / Вчені попереджають про неминучий мега-землетрус у Японії

Вчені попереджають про неминучий мега-землетрус у Японії

Вчені прогнозують катастрофічний землетрус, який відбудеться в затоці Суруг, а цунамі заввишки до 10 метрів, обрушиться на прибережні міста Сідзуока, Хамамацу і інші населені пункти острова Хонсю, які будуть стерті з лиця землі.

30b562a5ff224b54467e7f804d826d73

Професор Кавата, експерт з землетрусів з Університету Кансай в Осаці впевнений, що в найближчі 30 років відбудеться землетрус, магнітуда якого складе не менше 9 балів за шкалою Ріхтера. Японії не уникнути катастрофи, але відбудеться воно завтра або через десятки років, спрогнозувати неможливо.

Професор каже, що проведені дослідження, впевнено показали епіцентр майбутнього катаклізму — Нанкайську підводну западину, яка розташована в 900 км від берега.

Нанкайська западина

З думкою професора Кавата згоден і професор Кіміро Мегуро з Університету Токіо. Він вважає, що катастрофічний землетрус неминуче станеться і питання лише в тому — коли. Якщо це станеться зараз, то загинуть сотні тисяч людей, а значна частина Японії просто піде під землю і буде затоплена океаном.

Землетруси в Нанкайській западині відбуваються кожні 100-150 років, а сам жолоб розділений на три частини — Нанкайську, Тонанкайську і Токайську. З 1940 років у Нанкайської і Тонанкайської частинах фіксувалися потужні землетруси, а ось Токайська частина залишається спокійною протягом 158 років і час нового катаклізму вже настав.

Вчені впевнені, що підземні поштовхи приведуть до розриву всіх трьох частин розлому, що спровокує землетрус магнітудою не менше 9 балів в епіцентрі і не менше 8 балів при афтершоках відбудуться в інших частинах розлому.

Шанси такої катастрофи, вчені оцінюють в 50 % у найближчі 20 років, 70 % – в найближчі 30 років, 90 % – протягом наступних 50 років.


Передбачувана висота цунамі

Коли станеться землетрус, то хвилі цунамі заввишки 10 метрів досягнуть префектури Сідзуока всього за 5 хвилин і евакуація населення за такий період часу просто неможлива. За розрахунками вчених, цей землетрус згубить близько 323000 чоловік, з них 230000 загинуть від цунамі, 80000 від обвалення будинків і 10000 від пожеж.

 
comments powered by HyperComments