Главная / Екологія / Вчені: Рачки розривають поліетиленовий пакет на мільйон шматочків

Вчені: Рачки розривають поліетиленовий пакет на мільйон шматочків

Вчені з Плімутського університету вивчили спроможності морських мешканців по знищенню сміття. Виявилося, що рачки можуть розірвати поліетиленовий пакет на більш ніж мільйон шматочків. Подробиці дослідження опубліковані у виданні Marine Pollution Bulletin.

Вчені зацікавилися здібностями морських рачків Orchestia gammarellus. Особини досягають в довжину 1,8 сантиметра, незважаючи на свої невеликі розміри, вони здатні буквально розривати поліетиленові пакети. Фахівці відзначають, що рачки не ділять пластик на біорозкладаний або звичайний з однаковою швидкістю вони розривають і поглинають всі види пакетів.

Спостереження за рачками показало, що один поліетиленовий пакет вони можуть розірвати на більш ніж мільйон маленьких шматочків. Крім того, ще 700 видів тварин стали вживати в їжу пластик, не залежно від того, що він заподіює шкоду їх травній системі чи ні. Вчені відзначають, що додавання в раціон морських мешканців поліетилену не тільки шкодить здоров’ю, але й сприяє поширенню цього сміття.

 
comments powered by HyperComments