Главная / Земля / Вчені розкрили секрет виникнення північного сяйва

Вчені розкрили секрет виникнення північного сяйва

Американські вчені розкрили секрет виникнення північного сяйва. Згідно їх теорії, потоки електронів, через які виникає яскраве природне явище, з’являються в результаті взаємодії космічних променів і атомів у верхніх шарах атмосфери.

Фахівці проаналізували дані, які зібрав мікросупутник CSSWE, запущений на орбіту в 2012 році. Його завданням є збір даних у так званих поясів Ван Аллена в нижній орбіті, де, на думку вчених, знаходиться найбільша кількість протонів і електронів високих енергій.

Вчені з’ясували, що в цій області дійсно виникає велика кількість електронів, причому швидкість їх виникнення і властивості залишаються постійними. Це також свідчить про те, що вони створюються завдяки космічним променям, що діють з однаковою частотою.

Більш того, кількість електронів в досліджуваній зоні відповідає кількості нейронів, які повинні формуватися за допомогою космічних променів. В результаті, наукові співробітники прийшли до висновку, що всі електрони, які беруть участь у формуванні північного сяйва, з’являються в результаті дії космічних променів.

 

 
comments powered by HyperComments