Главная / Здоров'я / Вчені розповіли, чому потрібно частіше міняти постільну білизну

Вчені розповіли, чому потрібно частіше міняти постільну білизну

Постільна білизна є ідеальним середовищем для розмноження грибкових культур, що представляють загрозу для людини. Про це заявив мікробіолог Нью-Йоркського Університету Філіп Тьєрно.

За словами вченого, постільна білизна – справжній «ботанічний сад» з бактерій і грибків, небезпечних для здоров’я. В одних тільки подушках можна виявити до 16 видів грибкових організмів, а мікроби, що містяться в складках простирадло можуть стати причиною розвитку різних захворювань.

При цьому, поряд з бактеріями і грибками, існування яких пов’язане з потовиділенням, в білизні також живуть небезпечні мікроорганізми, що потрапляють в ліжко разом з пилком, ґрунтом, ворсом, шерстю тварин, пиловим кліщем і екскрементами.

Все це може викликати симптоми алергічних захворювань.

За словами вченого, мікроби активно розмножуються в складках постільної білизни через те, що під час сну ми створюємо там тепле і вологе середовище, яке як раз і сприяє поширенню бактерій. Щороку під час сну людський організм виділяє приблизно 98 літрів поту, зазначається в статті.

Мікробіолог радить прати простирадла, підодіяльники й наволочки як мінімум раз у 7 днів, так як за тижневий строк весь цей небезпечний мікросвіт може перетворитися в реальну загрозу здоров’ю людини.

 
comments powered by HyperComments