Главная / Здоров'я / Вчені розповіли про користь високогірного повітря для здоров’я людини

Вчені розповіли про користь високогірного повітря для здоров’я людини

 
 

Організм людини адаптується до високогірних умов, що позитивно відображається на здоров’ї. Високогірне повітря містить менше кисню. Здавалося б, цей фактор повинен викликати голодування тканин. Однак регулярні підняття на відносно невеликі висоти, навпаки, «навчають» організм правильно витрачати ресурси і контролювати метаболізм.

1-20-10-2016-600-375

Згідно з даними дослідження, під час перебування в горах кровотворна система людини виробляє особливі еритроцити. Вони краще пристосовані до насичення м’язів киснем і забезпечують організм необхідним газовим об’ємом.

У рамках експерименту добровольцям запропонували долучитися до походів по горах. На самому початку випробовувані здали аналіз крові. Далі пройшли тренування, що складалися з декількох гірських походів. Цікаво, що кожен наступний похід давався добровольцям значно простіше від попереднього.

В кінці вчені взяли у випробовуваних ще один аналіз крові. Він показав, що походи сприяли утворенню якісно нових еритроцитів. Дані зміни зберігалися протягом 120 днів після закінчення експерименту.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments