Главная / Здоров'я / Вчені розповіли, що потрібно їсти в різному віці для поліпшення психічного здоров’я

Вчені розповіли, що потрібно їсти в різному віці для поліпшення психічного здоров’я

Вчені з Університету Бінгемтона в Нью-Йорку з’ясували, що потрібно їсти людям в різному віці, щоб поліпшити настрій і зберегти психічне здоров’я.

В ході випробувань експерти проаналізували харчування та рівень фізичних вправ серед молодих людей і людей зрілого віку. Учасники заповнили онлайн-анкету, в якій оцінювалися раціон харчування, спосіб життя і психічне здоров’я. Отримані результати показали, що молоді люди у віці від 18 до 29 років покращують психічне здоров’я, коли вони регулярно тренуються до трьох разів на тиждень і їдять м’ясо. Люди, які цього не роблять, значно частіше страждають від психічних розладів. За словами експертів, вживання м’яса і фізичні навантаження призводять до накопичення певних хімічних речовин у мозку, які сприяють психічному благополуччю. Мова йде про нейромедіатори серотонін і допамін, що підвищують настрій.

При цьому людям у віці старше 30 років корисно вживати овочі і фрукти, багаті антиоксидантами, а також уникати вживання кофеїну і солодощів. Нехтування цим правилом може призвести до збільшення частоти серцевих скорочень, підвищення кров’яного тиску і потовиділення. По мірі старіння рівні вільних радикалів в організмі підвищуються, тому потреба в антиоксидантах зростає, кажуть фахівці. Вільні радикали викликають порушення в мозку, що, в свою чергу, збільшує ризик виникнення психічних розладів. Крім того, здатність регулювати стрес також зменшується з віком, тому вживання їжі, яка активує реакцію стресу (наприклад, каву або солодощів), може призводити до проблем психічного здоров’я.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments