Главная / Земля / Вчені шукають спосіб захистити водойми

Вчені шукають спосіб захистити водойми

В американському штаті Юта, на болотистих водоймах, перелітних птахів назвали важливою складовою всіх природних ресурсів держави. Зі скороченням запасів води і інвазивності рослинності, правильно розпоряджатися природними зонами стає вкрай важко.

Фахівці Університету Юти розробили новий інструмент для управління водно-болотними угіддями регіону. Приводом для цього послужило створення більш здорових і продуктивних ресурсів. Вчені розробили комп’ютерну модель, з якої випливають два ключові висновки: по-перше, спостерігається різка зміна рівня води в окремих водно-болотних одиницях, а по-друге, необхідність сконцентруватися на інвазивних рослинах у певний час року.

Команда експертів провела спільну роботу разом з провідними біологами і комп’ютерними фахівцями. Завдяки зусиллям команди була створена система, що змінює рівні води у водно-болотних ресурсах і надає притулок мігруючим птахам. Пристрій також передбачає цілеспрямовану роботу по контролю за рослинністю.

Програмний засіб може виявитися цінним ресурсом для екологів. Як вважають вчені, ця модель допоможе вирішити, що сприяє розширенню території водно-болотних місць проживання та гарантувати їх захист, так як вони використовуються для зберігання води і захисту від повеней. Крім того, водойми забезпечують наш відпочинок, полювання і покращують якість води і середовища проживання для перелітних птахів та інших диких тварин.

 
comments powered by HyperComments