Главная / Технології / Вчені створили матеріал, який самостійно змінює свою форму

Вчені створили матеріал, який самостійно змінює свою форму

Американські вчені створили матеріал, який здатний самостійно набувати будь-якої форми. Про відкриття повідомляється в друкованому виданні Nature Communications.

Специфіка даного матеріалу полягає в тому, що він не потребує зовнішніх стимуляторів для здобуття певної форми. Зазвичай для ініціації такого процесу потрібні тепло, світло або зміни рН. У цьому випадку необхідно лише задати потрібну швидкість модифікації, після цього матеріал виконає всі дії сам.

Секрет такого механізму полягає в наявності двох полімерів, що володіють різними властивостями. Один з них дає можливість задавати форму за рахунок своєї здатності до збереження енергії, другий може задавати швидкість її вивільнення. Свій винахід в дії дослідники продемонстрували на прикладі штучної квітки, яка поступово розкриває пелюстки.

Читайте також: 

Фахівці Університету Північної Кароліни припускають, що їх наукове відкриття сприятиме прогресу в імплантології. Властивість матеріалу можна буде використовувати при розробці дитячих імплантів, які будуть збільшуватися в розмірах у міру дорослішання дитини.

 

 
comments powered by HyperComments