Главная / Земля / Вчені виявили новий вид кліщів

Вчені виявили новий вид кліщів

Біологи з Тюменського державного університету виявили в лісах Уссурійського краю новий рід кліщів, в який входить кілька видів, раніше невідомих науці.

f830b66bee8127d5c141d6e970e03fd4

Керівник Міжнародної комплексної науково-дослідної лабораторії ТюмГУ з вивчення клімату, землекористування та біорізноманіття Андрій Толстіков: «Кліщі, відкриті на Далекому Сході, асоційовані з жуками-короїдами, небезпечними шкідниками лісів. Кліщі нового роду Coleopygmephorus живуть з короїдами у форетичних взаєминах, тобто, подорожують на жука, причепившись до їх тіла», — сказав Толстіков.

Вчені досліджують кліщів, які живуть на короїдах, щоб знайти екологічно безпечні способи боротьби з жуками, які проробляють ходи в деревині і прискорюють смерть дерев. Можливо, серед кліщів, які живуть поруч з жуками, і тим більше, що їздять на них, є їх природні вороги, яких можна використовувати для біологічних методів боротьби з короїдами.

Експедиція вчених на Далекий Схід нещодавно закінчилася, і, за словами Толстікова, вченим вдалося зібрати дуже багато матеріалу та знайти багато нових видів. Зараз дослідники зайняті описом і систематизацією знахідок.

 
comments powered by HyperComments