Головна / Людина / Вчені виявили відмінності між читанням з паперу і з екрану

Вчені виявили відмінності між читанням з паперу і з екрану

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Вченими університету Карнегі-Мелона були проведені дослідження, в ході яких намагалися виявити відмінності в якості читання, залежно від того, яким носієм тексту користується читач. Були проведені спеціальні експерименти, в яких брало участь від 60 до 119 осіб.

Вік добровольців складав 20-24 роки, вони були розділені на дві групи. Одна з них читала з екранів комп’ютера, в той час як інша отримала аркуші паперу з таким же текстом. Після читання учасникам експерименту ставилися запитання за змістом прочитаного ними. У результаті виявилося, що ті, хто читав з паперу чудово відповіли на загальні питання, в той час як учасники з другої групи куди більше звертали увагу на внутрішні деталі. Загальний тест група з паперовими листами здала на 66%, ті, хто читав файл з комп’ютера впоралися з 48% питань. Але ось тест на деталі вмісту краще написали вже люди, котрі читали з екрану. Їх показник — 73%, інша група правильно відповіла на 58% питань.

Крім того, був проведений ще один тест на розуміння і аналіз інформації, що подається у різному вигляді. Добровольцям було надано текст з технічними показниками двох неіснуючих машин. Потрібно було вказати на авто з кращими характеристиками, ті, хто читав з екрана виявилися праві лише у 43% випадків, тоді як інформацію на папері краще сприймало 66% групи.

Метою дослідження, за словами вчених, є допомога розробникам мобільних додатків в поліпшенні якості читання. За їх словами, через активне витіснення паперових книг електронними аналогами, виробникам програм для читання необхідно як можна більше звертати увагу на такі нюанси.

 
Loading...
comments powered by HyperComments