Главная / Екологія / Вчені випадково знайшли бактерію, яка розкладає пластик за кілька днів

Вчені випадково знайшли бактерію, яка розкладає пластик за кілька днів

У 2016 році на звалищі в Японії виявили бактерії, здатні поглинати пластик в тисячі разів швидше, ніж це відбувається звичайним способом. Тепер вчені змогли синтезувати структуру ферменту — і він зміг поглинати поліетилентерефталат (ПЕТ) краще оригіналу. При цьому біологи мають намір ще поліпшити бактерію, щоб вона змогла швидше переробляти інші види пластику, говорить Джон Макгіхан з Портсмутського університету у Великобританії.

Надалі фермент зможе розкласти пластик на його похідні, які можна буде використовувати знову для виробництва пластику. Тим самим у світі знизиться споживання нафти, а також зменшаться викиди та кількість сміттєвих звалищ. Крім того, за допомогою генних модифікацій фермент можна буде пересадити бактеріям-екстремофілам, які можуть витримувати температуру понад 70 градусів. При такій температурі ПЕТ плавиться, а в цій формі він розкладається в 100 разів швидше.

Щорічно у світовий океан викидається 8 мільйонів тонн пластику. Існує кілька проектів з очищення світового океану від сміття. Один з них — компанія The Ocean Cleanup, хоче встановити плавучі бар’єри для збору сміття, які за п’ять років очистять до 50% так званої великої тихоокеанської сміттєвої плями. Вона знаходиться між Гаваями і Каліфорнією, це область, де пластикове сміття накопичується через вітри і океанські течії.

 
comments powered by HyperComments