Главная / Здоров'я / Вчені виявили ген, що відповідає за запій

Вчені виявили ген, що відповідає за запій

 
 

Група вчених заявила, що вони змогли встановити причину запоїв.

2beeb608cfa9be027a9a75dd73a860c4

Так під час дослідження було встановлено, що людина може вживати багато спиртного через неправильну роботу гена GIRK3. Результати проведеної роботи вчені опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідженням учених проводилося на мишах. Спочатку генетики не помічали якихось змін у гризунів, у яких ген GIRK3 був відсутній. Але пізніше, коли дослідники приступили до експериментів, які імітували посиденьки в барі, вони отримали непередбачуваний результат. Коли гризуни мали доступ до спиртного, то випробовувані з неправильною роботою гена напивалися в «чіп», чого не можна сказати про мишей, у яких ген GIRK3 працював нормально.

Читайте також: 

Крім того було встановлено, що миші, у яких цей ген відсутній, могли йти в запій через те, що алкоголь діє на них слабкіше, ніж на їх нормальних родичів. Цікаво, що при додаванні копії ділянки ДНК у гризунів відзначалася зворотна реакція: ті, миші, які раніше вживали мало алкоголю, почали пити більше.

На думку вчених, результати даного дослідження, дозволяють думати, що проблему запійного алкоголізму можна вирішити медичним шляхом, за умови, що вченим вдасться синтезувати речовину, яка б примножувало роботу GIRK3-каналів в організмі запійних алкоголіків і сприяло б виходу їх з запоїв.

Натхнення: www.megamedportal.ru

 
comments powered by HyperComments