Главная / Людина / Вчені виявили ген сивини

Вчені виявили ген сивини

 
 

Вчені з Університету Бредфорда, нарешті, дісталися до кореня проблеми, чому деякі люди сивіють швидше, ніж інші. Фахівцям вдалося вивити ген сивини, і отримані дані підтверджують, що посивіння має генетичний компонент, а не просто обумовлено впливом навколишнього середовища.

8bb715ca22eb0475d81658aa7ae76e03

У новому дослідженні фахівці проаналізували понад 6000 людей, щоб ідентифікувати нові гени, пов’язані з кольором, щільністю та формою волосся, а також з посивінням. Експертам вже було відомо, що ген IRF4 відіграє певну роль в кольорі волосся, але вперше вдалося встановити, що він також пов’язаний з посивінням.

Цей ген бере участь у регуляції виробництва і зберігання меланіну – пігменту, який визначає колір волосся, шкіри та очей. Посивіння волосся викликане відсутністю меланіну в волоссі, і найближчим часом дослідники планують з’ясувати роль гена IRF4 в цьому процесі. Розуміння того, як ген IRF4 впливає на появу сивого волосся, може призвести до створення спеціальних шампунів або таблеток, які дозволять людям як можна довше зберегти свій природний колір волосся. Крім того, дане відкриття може стати відправною точкою для розробки способів, що дають можливість відтермінувати посивіння волосся.

У ході дослідження вчені також виявили ген PRSS53, який впливає на кучерявість волосся, і ген FOXL2, пов’язаний з товщиною брів.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments