Главная / Людина / Вчені виявили ген, який ускладнює шанси кинути палити

Вчені виявили ген, який ускладнює шанси кинути палити

Вчені з університету Чжецзян в Китаї виявили ген «задоволення», який ускладнює шанси кинути палити. За словами фахівців, курці були більш або менш здатні відмовитися від сигарет, в залежності від форми специфічного білка, який вони мали. Отримані результати можуть прокласти шлях до розробки персоналізованого лікування ніктонинової залежності.

1cc9a53e0729d3d3e912169af5c6264a

У ході дослідження було встановлено, що ген під назвою Taq1A грає роль в обробці дофаміну – гормону в головному мозку, який пов’язаний із задоволенням і нагородою і вивільняється, коли людина курить. Фахівці виявили, що людям зі зміненим геном, відомим як А2/А2, було легше відмовитися від сигарет в порівнянні з людьми, які були володарями інших генетичних варіацій, званих A1/A1 або A1/A2. Куріння є найпоширенішою причиною багатьох захворювань, які викликають близько шести мільйонів смертей у всьому світі кожен рік, і тепер фахівці з’ясували, що позбавлення від цієї шкідливої звички залежить генетичних і екологічних факторів.

Існує значний інтерес до ідентифікації генетичних факторів, які заохочують відмову від куріння, з яких спадковими, за оцінками, становлять близько 50%. Такі дані були отримані в ході аналізу 22 попередніх досліджень з участю в загальній складності 9487 людини. Отримані висновки представляють докази того, що гени, а не слабка сила волі, може бути причиною того, що деякі курці не можуть погасити сигарету назавжди.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments