Главная / Земля / Вчені визначили найбільш «сексуальних» динозаврів

Вчені визначили найбільш «сексуальних» динозаврів

 
 

Британські палеонтологи зрозуміли, навіщо травоїдним динозаврам громіздкі роги і «коміри» — ці конструкції робили ящерів сексуальними, посилюючи їх привабливість для протилежної статі. Нові докази цієї гіпотези представлені в журналі Palaeontologia Electronica.

d2fa6c1f731176011cf0dbae9296416f

Вчені з лондонського університету Квін Мері досліджували 37 особин протоцератопса (Protoceratops andrewsi) різного віку. Цей рогатий травоїдний динозавр розміром з вівцю відноситься до того ж загону, що і трицератопс. Палеонтологи виявили, що кістяні «коміри» ящерів ставали більшими і ширшими в міру дорослішання особин — таким чином, ці об’єкти були потрібні тільки статевозрілим тваринам.

«Палеонтологи давно підозрювали, що багато дивних анатомічних рис динозаврів були пов’язані з сексуальною привабливістю і домінуванням над іншими особинами. Модель зростання «комірів» протоцератопса — така ж, як у рис демонстраційної сексуальної поведінки у сучасних тварин », — заявив провідний автор статті Девід Хоун (David Hone).

Однак деякі вчені засумнівалися у висновках своїх британських колег. Так, «коміри» можуть бути всього лише індикатором віку особини — наприклад, для визначення того, хто першим (по старшинству) підходить до їжі, зазначив Ендрю Фарк (Andrew Farke) з Палеонтологічного музею Реймонда М. Альфа (Каліфорнія).

 
comments powered by HyperComments