Главная / Земля / Вчені з’ясували, що допомагає бджолам не втрачати нектар по дорозі у вулик

Вчені з’ясували, що допомагає бджолам не втрачати нектар по дорозі у вулик

Вчені з США змогли з’ясувати, що допомагає бджолам доносити нектар до своїх вуликів. Виявляється, зібраний нектар і пилок склеюються в грудочки завдяки секреції залоз бджіл, а сама будова комах дозволяє переносити «здобич» в спеціальних поглибленнях на ніжках. Подробиці дослідження були представлені на щорічній конференції Американського фізичного товариства.

Вчені розповіли, що адгезія нектару до ніжок бджоли дозволяє їм не втрачати «здобич» по дорозі до вулика. Зібраний пилок і нектар бджоли скачують в невеликі грудочки завдяки секреції свого тіла, а потім укладають їх в спеціальні «кошики», що знаходяться на задніх ніжках особин. За один раз комаха може перенести від 10 до 20 мг нектару, що в три рази перевищує вагу самої бджоли.

Вчені змогли дізнатися всі секрети бджіл завдяки дослідженням, в якому були вивчені 20 особин, які повертаються у вулик з нектаром. Науковці з’ясували, що відірвати «здобич» бджоли від її ніжок спроможна лише сила, яка в 10-20 разів перевищує силу, створювану при польоті комахи.

 

 
comments powered by HyperComments