Главная / Земля / Вчені збираються «зважити» все радіоактивне паливо всередині Землі

Вчені збираються «зважити» все радіоактивне паливо всередині Землі

Дослідники збираються встановити кількість всіх радіоактивних елементів, які знаходяться всередині планети Земля. Розрахунки будуть здійснювати на найбільш великих нейтринних обсерваторіях в різних державах світу.

Як повідомляється в матеріалах видання Scientific Reports, точна маса радіоактивного палива буде визначена через дев’ять років. До цього часу фахівці введуть в експлуатацію ті обсерваторії, які зараз знаходяться на етапі будівництва. У результаті вчені отримають достатньо інформації для підведення висновків.

У дослідженні використовують такі обсерваторії, як KamLAND (Японія), Borexino (Італія), JUNO і Jinping (Китай), а також SNO+ (США). На підставі проведених розрахунків вчені зрозуміють, як саме наша планета у минулі часи витрачала радіоактивне паливо, і як багато його ще залишається. Згідно з підрахунками фахівців, Земля виробляє кількість тепла, що еквівалентне 42-46 терават.

За деякими відомостями, у надрах Землі є тепло, що збереглося з періоду утворення Сонячної системи. На підставі отриманих даних учені зможуть встановити, скільки ще часу планета буде придатна для життя.

 

 
comments powered by HyperComments