Главная / Земля / Вчені «зламали» шифр прихованого в геномі коду вірусів

Вчені «зламали» шифр прихованого в геномі коду вірусів

 
 

Дослідники з університету Лідса і Йоркського університету успішно впоралися із завданням на «зломі» коду прихованої генетичної інформації, що міститься в геномі вірусів, які входять у найбільш численну групу.
Цей «невидимий» код був прихований досить простим методом послідовності ланцюжка рибонуклеїнової кислоти (РНК), яка є носієм генетичної інформації. А знання цього коду, розкриває найдрібніші подробиці функціонування найпростіших, але надзвичайно небезпечних вірусів, що дає в руки людей ефективний засіб для боротьби з багатьма видами вірусних захворювань, включаючи застуду, поліомієліт і гепатит.

bb7de09e848246cdfb1624449a82291b

«Тепер у нас є засіб для оголошення «молекулярної війни» більшості з існуючих вірусів» — розповідає Пітер Стоклі (Peter Stockley), професор біологічної хімії університету Лідса, — «Скоро стане можливим повне придушення генетичних сигналів, що управляють розгортанням вірусних «армій»».

Одноланцюгові РНК-віруси (Single-stranded RNA viruses) являють собою найбільш простий тип вірусів, які, ймовірно, з’явилися на Землі одними з перших. Однак, ці віруси все ще знаходяться на першому місці за поширеністю і руйнівності серед усього розмаїття інфекційних хвороботворних мікроорганізмів. До вірусів такого типу відноситься відомий риновірус (Rhinovirus), який викликає простудні захворювання і на плечі якого лягає відповідальність більш ніж за мільярд випадків захворювань на рік. До сімейства одноланцюгових РНК-вірусів також відносяться віруси поліомієліту, гепатиту С і норовірус.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
«Зламавши генетичний код цілого сімейства вірусів, ми виявили, що в послідовності РНК міститься не лише інформація, необхідна для синтезу білків тіла вірусу. Там також містяться приховані і зашифровані докладні
інструкції для складання самого вірусу. Тепер можемо не тільки прочитати зашифровані в ньому «повідомлення», ми зможемо придушити дію цих «повідомлень» і повністю зупинити процес репродукції вірусів».

Шлях до розшифровки генетичного коду вірусів був досить довгий. У 2012 році дослідники з університету Лідса провели дослідження, в ході яких з усією доскональністю були вивчені процеси «упаковки» одноланцюгових РНК-вірусів у зовнішню захисну білкову оболонку, які протікають досить швидко протягом кількох мілісекунд часу. Взявши за основу експериментальні дані, математики з Йоркського університету
розробили спеціальні алгоритми, призначені для виявлення і злому коду, керуючого процесом реплікації вірусу, і перевірили працездатність алгоритмів на спеціалізованих комп’ютерних моделях. І після всього цього, обидві групи об’єднаними зусиллями зламали шифр генетичного коду одного з одноланцюгових РНК-вірусів за допомогою методу молекулярної флуоресцентної спектроскопії (single-molecule
fluorescence spectroscopy).

Читайте також:

Наступним кроком, який мають намір вжити вчені, стане проведення додаткових досліджень ряду відомих вірусів. За допомогою отриманих засобів дешифрування генетичного коду і складних математичних моделей вчені будуть намагатися розробити високоефективні противірусні лікарські препарати, дія яких буде перевірятися за допомогою піддослідних тварин.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments