Главная / Людина / Вчені знайшли головну ознаку творчого генія. Дізнайтеся, чи є вона у вас!

Вчені знайшли головну ознаку творчого генія. Дізнайтеся, чи є вона у вас!

Ми всі знаємо неспокійних людей. Тих, хто постійно про щось думає, про щось переживає і ніколи не може «просто розслабитися» або «навести, нарешті, лад у власній голові».

До недавнього часу «закипаючий мозок» вважався предметом уваги тільки психотерапевтів, але тепер все змінилося!

Недавнє дослідження показало, що схильність до зациклювання і безпричинної тривоги, що викликає нескінченний потік думок — перша і найвірнша ознака людини з великим творчим потенціалом.

d0ae0365e6bb21eeb36b8dbe1d3d97d1

Дослідники з Королівського коледжу в Лондоні встановили зв’язок між тривожністю і могутньою уявою.

Ось що з цього поговорить говорить Адам Перкінс, провідний експерт інституту нейробіології:

«Якщо у вашій голові постійно повним-повно негативних думок, то це вказує на високий рівень спонтанної активності в частині медіальної префронтальної кори. Люди, яких ми називаємо „надмірними мислителями“, починають панікувати зазвичай набагато раніше всіх інших, а це вказує на високу реакційну здатність в базолатеральних ядрах мигдалини. Тобто вони починають відчувати сильні негативні емоції, навіть коли загрози як такої немає. Але найцікавіше в тому, що цей механізм запускається за тими же конкретними нейронниими шляхами, якими користується уява. Так що якщо ви досить часто стурбовані уявними загрозами, можливо, ви — творчий геній».

В деяких сенсі, занепокоєння — мати винаходу. Багато що з найбільших проривів людства були результатом чийогось надмірного занепокоєння.

Атомна енергія? Занепокоєння у галузі енергетичної безпеки. Гонка озброєнь? Занепокоєння з приводу можливого вторгнення. Медичні прориви? Боязнь померти від хвороби раніше, ніж настане старість…

Яскраві фантазії допомогли людині домогтися прогресу. Але вони ж стали причиною постійно зростаючого занепокоєння у мільйонів людей.

Доктор Перкінс додає:

«Веселі, безтурботні люди за визначенням не можуть міркувати про проблеми, що стоять перед людством. Тому вони зазвичай нічого не вигадують. Винаходи — доля невротиків. Наша теорія легко проходить перевірку на осудність. Очевидно, що багато генії були вкрай задумливими і нещасними людьми. Здається, майже всі з них були невротиками. Згадайте біографії Ісаака Ньютона, Чарльза Дарвіна, Вінсента ван Гога, Курта Кобейна та інших».

Зв’язок між творчим генієм і нервозністю помітив і лаконічніше все описав Джон Леннон.

«Геній — це біль», — сказав він.

Натхнення: nlo-mir.ru

 
comments powered by HyperComments