Главная / Земля / Вчені знайшли в бурштині невідому істоту з трикутною головою

Вчені знайшли в бурштині невідому істоту з трикутною головою

Вчені з університету штату Орегон (США) в журналі Cretaceous Research описали раніше невідому науці комаху, вік якої становить приблизно 100 мільйонів років.

7591349902a0885fa32a396c8e7e619b

Дивна істота не відноситься ні до одного з 31 відомих науці видів комах, хоча і нагадує сучасного мураху. Воно було виявлено в М’янмі в шматочку бурштину, вік якого оцінений в 100 мільйонів років.

Дослідники виділили його в окремий клас, який назвали Aethiocarenodea. А саме істоту віднесли до виду Aethiocarenus burmanicus, названому в честь копальні, де було знайдено бурштин.

«Я ніколи не бачив нічого подібного, — говорить почесний професор ентомології Джордж Пойнар. — У цієї комахи трикутна голова правильної форми з виряченими очима, що робить його схожим на прибульців з фантастичних фільмів. Ймовірно, воно володіло кутом огляду 180 градусів і могло бачити все, що відбувається позаду».

Вчені припускають, що представники виду Aethiocarenus burmanicus були всеїдними, жили у деревній корі і вміли швидко пересуватися. Їх особливістю було кріплення голови. Вона рухалася тільки в горизонтальній площині вправо-вліво. У сучасних комах трикутні голови рухаються по вертикалі — вгору-вниз. За словами Пойнара, виявлення нового виду — випадок винятковий.

 
comments powered by HyperComments