Головна / Земля / Вчені знайшли докази «Великого потопу» в середньовічній Європі

Вчені знайшли докази «Великого потопу» в середньовічній Європі

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
   

Річні кільця стародавніх дерев допомогли вченим скласти атлас клімату Європи за останні дві тисячі років, які дозволили їм розкрити причини «великого голоду» 1315-1317 років і зрозуміти, чим був викликаний голод в Ірландії в середині 18 століття.

Незвичайний атлас, що описує зміни в рівні опадів у Старому Світі в останні дві тисячі років, допоміг вченим з’ясувати, що «великий голод» 1315-1317 років в Європі в цілому був породжений «великим потопом», а поточний конфлікт у Сирії — посухою 2006- 2010 років, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

Середньовічні хроніки початку 14 століття оповідають про «великий голод», що вразив Європу навесні 1315 і тривав два роки. У цей час від нестачі їжі щодня помирали тисячі людей, батьки продавали і їли своїх дітей, широко був поширений канібалізм. Його причиною, як писали літописці, була незвично погана і нестабільна погода.

08-11-15-foto-600x590-2

Едвард Кук (Edward Cook) з університету Колумбії в місті Палісейдс (США) і його колеги розкрили причину цього лиха й оцінили його реальні масштаби, склавши своєрідний атлас з кліматичних карт Європи за останні дві тисячі років.

08-11-15-foto-600x340-3

Основою для цього атласу послужили річні кільця декількох сотень найдавніших європейських і близькосхідних кедрів і інших довгоживучих порід дерев, які росли на території Старого Світу протягом декількох десятків століть. Найдавніші дерева, як кажуть вчені, росли на території південної Німеччини, Скандинавії та Ірландії — вони, за словами геологів, були ровесниками древніх римлян і Ісуса.

«Великий потоп» в Європі в 1315 році

Товщина річних кілець, як пояснюють учені, залежить від того, наскільки несприятливими були умови в той рік, коли вони формувалися — як правило, чим меншим був рівень опадів, тим темнішими і тоншими буде кільце. Подібні кільця допомогли Куку і його колегам розкрити кілька «великих потопів» і «великих посух» в історії Середньовічної та Нової Європи.

08-11-15-foto-600x340-1

Приміром, причиною розвитку «великого голоду» початку 14 століття послужив аномально високий рівень опадів, що спостерігався майже на всій території Європи, починаючи з Ірландії і закінчуючи Польщею, Білоруссю та Литвою. Що було несподівано для вчених — Італія, південна Іспанія і велика частина Візантії уникли цього лиха.

Іншою несподіванкою стало те, що відомий «голодомор» в Ірландії в 1740 і 1 741 роках, що знищив більше третини населення королівства, був викликаний не тільки холодною зимою і весною, як вважають історики, а ще й низьким рівнем опадів під час весни і літа цих років .

Крім цього, вченим вдалося зафіксувати кілька періодів «мега-посух» і «мега-опадів», які відбувалися в Середньовічній і Новій Європі в кінці 15 століття, в кінці 13 століття і на початку 1700 років. Зіставлення цих подій з різними історичними потрясіннями і епізодами «великих переселень народів», як сподіваються Кук і його колеги, допоможе знайти істинні причини цих подій.

 
Loading...
comments powered by HyperComments