Главная / Земля / Вчені знайшли пояснення аномальним властивостям води

Вчені знайшли пояснення аномальним властивостям води

 
 

Надшвидкі лазери допомогли німецьким фізикам з’ясувати, що вода здатна зберігати свою локальну структуру протягом несподівано довгого часу, що зокрема пояснює її незвичайні властивості в якості «універсального розчинника», йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

20-09-15-foto-600x424-1

«Приблизно 71% поверхні Землі покрите водою, і майже всі біологічні та хімічні реакції на нашій планеті відбуваються у воді або на межі між водою і повітрям в океані або в хмарах. Розуміння того, як вода поводиться на молекулярному рівні, вкрай важливо для нас . Ми з’ясували, що воду не можна розглядати як єдине ціле, і що всередині неї існують особливі локальні структури «, — заявив Міша Бонн (Mischa Bonn) з Інституту вивчення полімерів в Майнці (Німеччина).

Бонн і його колеги з’ясували, що вода схожа за своєю структурою на мозаїку з відносно стійких і постійно мінливих локальних «угруповань» з декількох молекул води, вивчивши локальну структуру води за допомогою набору з надшвидких лазерів і інфрачервоних спектроскопів.

Як пояснює науковець, фізики досить давно знають про існування локальних структур — відносно стійких об’єднань з декількох молекул води, проте до теперішнього часу всі дослідники вважали, що у них, фактично, немає «пам’яті» і що вони розпадаються за дуже короткий час — десяту частку пікосекунди (одну трильйонну секунди).

Спостерігаючи за змінами в водневих зв’язках між одиночними молекулами води, група Бонна з’ясувала, що насправді подібні структури зберігають свою форму і пам’ять на порядок довше — протягом більш ніж однієї пікосекунди.

Дане відкриття, за словами фізика, кардинально змінює те, як учені дивляться на воду — довга «пам’ять» води повинна дуже сильно впливати на те, як вона себе веде в якості середовища, в якому відбуваються хімічні реакції. Це, як вважають Бонн і його колеги, може пояснювати те, чому вода є «універсальним розчинником» і володіє цілим рядом незвичайних властивостей.

 
comments powered by HyperComments